Otwarcie Morskiego Parku Handlowego

Kowale Retail Park Gdańsk, znany obecnie pod nazwą Morski Park Handlowy został otwarty dla klientów w Kowalach. Jest to dobra wiadomość dla okolicznych osiedli, takich jak Ujeścisko i Kowale, ale także dla mieszkańców Trójmiasta i okolic – centrum ma powiem doskonały dojazd do głównych ulic i miejscowej obwodnicy. Inwestor, Liebrecht&Wood zapowiada już kontynuację projektu. Dawne Kowale Retail Park Gdańśk dysponuje obecnie niemałą powierzchnią, wynoszącą 63 tysiące metrów kwadratowych.

Obecnie na terenie Morskiego Parku Handlowe znaleźć można hipermarket Carrefour, bardzo pożądany w tym rejonie. Dodatkowo na miejscu znajduje się galeria handlowa z mniejszymi placówkami handlowo-usługowymi oraz market OBI.

Dalsze prace nad projektem dotyczą stacji benzynowej i restauracji typu drive-thru. Ich oddanie planowane jest na 2012 rok. Od dłuższego czasu przy ulicy Przywidzkiej znajduje się również outlet Fashion House. Na tym jednak ambicje dewelopera się nie kończą. Kompleks budynków Morskiego Parku Handlowego będzie się wyróżniał także wysokiej jakości powierzchniami biurowymi i większą liczbą placówek gastronomicznych. Docelowo cały Park Handlowy będzie składał się z trzech głównych, osobnych budynków.